Data: 06/02/26

Nabożeństwo ekumeniczne w Elblągu na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

Nabożeństwo ekumeniczne w Elblągu na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

W niedzielę 1 lutego w parafii Polskokatolickiej pw. Dobrego Pasterza w Elblągu odbyło się nabożeństwo ekumeniczne, które uroczyście zakończyło tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Wydarzenie zgromadziło duchownych oraz wiernych różnych wyznań chrześcijańskich, stanowiąc wyraz wspólnej modlitwy, dialogu i troski o jedność Kościoła Chrystusowego.

W nabożeństwie uczestniczyli m.in.:
JE bp dr Andrzej Gontarek – Zwierzchnik Kościoła Polskokatolickiego, Ordynariusz Diecezji Warszawskiej
JE bp dr Wojciech Skibicki – Ordynariusz Diecezji Elbląskiej Kościoła Rzymskokatolickiego,
JE bp dr Jacek Jezierski, który wygłosił okolicznościową homilię
ks. past. prof. dr hab. Wojciech Gajewski – z parafii Kościoła Zielonoświątkowego pw. Chrystusa Zbawiciela we Fromborku,
ks. dr hab. Piotr Towarek – z Kościoła Rzymskokatolickiego,
ks. kom. por. Marcin Pilch – proboszcz parafii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego pw. Św. Anny w Elblągu oraz parafii w Mikołajkach Pomorskich,
ks. prob. Mieczysław Bizoń – proboszcz parafii rzymskokatolickiej pw. Św. Elżbiety” w Pinczynie,
ks. Michał Mausik – z parafii rzymskokatolickiej pw. Św. Elżbiety” w Pinczynie,
ks. Kamil Korpik – proboszcz parafii polskokatolickiej pw. Wniebowzięcia NMP w Gdyni.

Uroczysty charakter nabożeństwa podkreśliła również oprawa muzyczna. Na trąbkach grali Pan Maciej Bujak oraz Pan Waldemar Dziudziel.

Nabożeństwo w Elblągu po raz kolejny potwierdziło, że duch ekumenizmu pozostaje ważnym elementem świadectwa chrześcijańskiego w lokalnej wspólnocie oraz w życiu Kościołów w Polsce.

Zdjęcia: Facebook parafii pw. Dobrego Pasterza w Elblągu

czytaj

rownież

Wizyta JE bp. dr. Andrzeja Gontarka w Parafii p.w. św. Marii Magdaleny we Wrocławiu

W niedzielę po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Parafia p.w. św. Marii Magdaleny we Wrocławiu gościła JE bp. dr.  Andrzeja Gontarka Zwierzchnika Kościoła Polskokatolickiego w RP, Ordynariusza Diecezji Warszawskiej,…

CZYTAJ

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w parafii w Bażanówce

4 czerwca 2026 JE ks. bp Andrzej Gontarek, Zwierzchnik Kościoła Polskokatolickiego, Ordynariusz Diecezji Warszawskiej przewodniczył uroczystej Mszy świętej w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w parafii pw. Najświętszego Serca…

CZYTAJ

I Komunie Święte w parafiach Kościoła Polskokatolickiego, cz. I

Okres Wielkanocny to w Kościele czas kiedy dzieci po raz pierwszy przystępują do Sakramentu Eucharystii. To ważne, rodzinne wydarzenie poprzedzają wielomiesięczne przygotowania katechetyczne. Dzieci po raz pierwszy przystępują także do Sakramentu Pokuty i Pojednania, jest to ważny etap w ich…

CZYTAJ