31 maja w uroczystość Najświętszej Trójcy, parafia polskokatolicka p.w. Matki Bożej Wniebowziętej w Olsztynie przeżywała wyjątkowy dzień. Na zaproszenie proboszcza parafii, ks. Artura Krzyczkowskiego, wspólnotę odwiedził JE ks. bp dr Andrzej Gontarek, Zwierzchnik Kościoła Polskokatolickiego, Ordynariusz Diecezji Warszawskiej, który przewodniczył uroczystej Mszy Świętej i wygłosił kazanie. W homilii bp Andrzej nawiązał do tajemnicy Najświętszej Trójcy, podkreślając znaczenie jedności, miłości i wzajemnej odpowiedzialności we wspólnocie Kościoła. Duchowni modlił się wraz z wiernymi o nowe powołania do służby w Kościele. Rocznica święceń kapłańskich Proboszcza parafii – ks. Artura, ks. Marcina Grzegorzewskiego to okazja, by dziękując za dar kapłaństwa prosić o błogosławieństwo Boże dla Jubilatów i wszystkich, którzy swoje życie poświęcili pracy dla chwały Bożej. Dla olsztyńskiej wspólnoty obecność ks. bp Andrzeja Gontarka była ważnym wydarzeniem duchowym i okazją do wspólnej modlitwy oraz umocnienia więzi z całym Kościołem.
Tekst : K.W.
Zdjęcia: Parafia polskokatolicka p.w. Matki Bożej Wniebowziętej w Olsztynie