Data: 30/07/24

Uroczystość patronalna w Parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Żółkiewce

Uroczystość patronalna w Parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Żółkiewce

W niedzielę 28 lipca 2024 r. w Parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Żółkiewce odbyła się uroczystość ku czci patrona parafii. Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył bp dr Andrzej Gontarek Zwierzchnik Kościoła i Ordynariusz Diecezji Warszawskiej, okolicznościową Homilię wygłosił bp Henryk Dąbrowski Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawskiej. W uroczystościach brali udział także: Dziekan dekanatu warszawskiego, ks. Marcin Dębski, ks. Krzysztof Fudala, ks. Jacenty Sołtys, ks. Janusz Kucharski oraz ks. Leszek Kwiatek.

W czasie uroczystości bp Andrzej poświęcił odrestaurowane w ostatnim czasie dziewiętnastowieczne ołtarze boczne – lewy, z figurą Chrystusa i prawy, z figurą Maryi. Miało to szczególne znaczenie ze względu na przypadającą w tym roku 160 rocznicę budowy świątyni.

Wśród wielu wiernych zgromadzonych na Eucharystii byli również zaproszeni goście – przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, którzy bardzo czynnie wspierali Proboszcza, ks. dziek. Kamila Wołyńskiego w pozyskiwaniu dotacji na renowację ołtarzy, byli to: Pani Poseł na Sejm RP Anna Dąbrowska – Banaszek z Chełma, Starosta powiatu Krasnostawskiego Janusz Szpak, Wójt gminy Żółkiewka Jacek Lis, Sekretarz gminy Żółkiewka, vice przewodniczący Rady Powiatu Krasnystaw Marcin Zając, Przewodniczący Rady Gminy Żółkiewka Marian Kania, Pani Wójt Gminy Wysokie Dorota Dobrzyńska, Przewodnicząca Lubelskiej Izby Rolniczej powiatu Krasnostawskiego Marta Gawron.

Należy nadmienić, że Parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Żółkiewce w tym roku obchodzi 69 rocznicę erygowania i przygotowuje się do przyszłorocznego jubileuszu 70-lecia. Czas, Księdza Proboszcza i całą Wspólnotę zawierzajmy Bożej Opatrzności, Matce Najświętszej i Świętemu Patronowi.

Więcej na Facebooku Parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Żółkiewce: https://www.facebook.com/profile.php?id=100077548594953

czytaj

rownież

Wizyta JE bp. dr. Andrzeja Gontarka w Parafii p.w. św. Marii Magdaleny we Wrocławiu

W niedzielę po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Parafia p.w. św. Marii Magdaleny we Wrocławiu gościła JE bp. dr.  Andrzeja Gontarka Zwierzchnika Kościoła Polskokatolickiego w RP, Ordynariusza Diecezji Warszawskiej,…

CZYTAJ

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w parafii w Bażanówce

4 czerwca 2026 JE ks. bp Andrzej Gontarek, Zwierzchnik Kościoła Polskokatolickiego, Ordynariusz Diecezji Warszawskiej przewodniczył uroczystej Mszy świętej w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w parafii pw. Najświętszego Serca…

CZYTAJ

I Komunie Święte w parafiach Kościoła Polskokatolickiego, cz. I

Okres Wielkanocny to w Kościele czas kiedy dzieci po raz pierwszy przystępują do Sakramentu Eucharystii. To ważne, rodzinne wydarzenie poprzedzają wielomiesięczne przygotowania katechetyczne. Dzieci po raz pierwszy przystępują także do Sakramentu Pokuty i Pojednania, jest to ważny etap w ich…

CZYTAJ