Data: 14/01/24

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w parafiach polskokatolickich

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w parafiach polskokatolickich

Poza nabożeństwem Centralnym, sprawowanym w polskokatolickiej katedrze w  Warszawie, nabożeństwa Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan gromadziły wiernych także w wielu innych świątyniach polskokatolickich. 14 stycznia 2023 r. w kościele parafii polskokatolickiej  pw. Dobrego Pasterza w Elblągu odbyło się pierwsze nabożeństwo z udziałem JE ks. bp. Andrzeja Gontarka, Zwierzchnika Kościoła Polskokatolickiego i Ordynariusza Diecezji Warszawskiej, i JE ks. bp. Henryka Dąbrowskiego biskupa pomocniczego, kazanie wygłosił JE ks. bp dr Jacek Jezierski, biskup elbląski, wieloletni przewodniczący Komisji ds. dialogu ze Wspólnotą Kościelną Polskokatolicką. Nabożeństwa ekumeniczne odbyły się także  w kościele pw. Św. Rodziny w Łodzi, kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Bydgoszczy, kościele pw. MB Królowej Polski i Św. Huberta, biskupa w Strzyżewie, oraz kościele pw. MB Nieustającej Pomocy w Strzyżowicach, zaś Nabożeństwu Ekumenicznemu 19 stycznia 2023 r. w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Krakowie przewodniczył JE ks. bp Antoni Norman, Ordynariusz Diecezji Krakowsko-Częstochowskiej. 25 stycznia w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Lublinie, odbyło się Nabożeństwo Ekumeniczne pod przewodnictwem JE ks. bp. dr. Andrzeja Gontarka, Zwierzchnika Kościoła Polskokatolickiego i Ordynariusza Diecezji Warszawskiej, podczas nabożeństwa kazanie wygłosił JE ks. abp dr hab. Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

Zdjęcie 1 – Parafia pw. Dobrego Pasterza w Elblągu
Zdjęcie 2 – Parafia pw. Św. Rodziny w Łodzi
Zdjęcie 3 – Parafia pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Bydgoszczy
Zdjęcie 4 – Parafia pw. MB Królowej Polski w Strzyżewie
Zdjęcie 5 – Parafia pw. MB Nieustającej Pomocy w Strzyżowicach
Zdjęcie 6 – Parafia pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Krakowie
Zdjęcie 7 – Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Lublinie

czytaj

rownież

Wizyta JE bp. dr. Andrzeja Gontarka w Parafii p.w. św. Marii Magdaleny we Wrocławiu

W niedzielę po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Parafia p.w. św. Marii Magdaleny we Wrocławiu gościła JE bp. dr.  Andrzeja Gontarka Zwierzchnika Kościoła Polskokatolickiego w RP, Ordynariusza Diecezji Warszawskiej,…

CZYTAJ

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w parafii w Bażanówce

4 czerwca 2026 JE ks. bp Andrzej Gontarek, Zwierzchnik Kościoła Polskokatolickiego, Ordynariusz Diecezji Warszawskiej przewodniczył uroczystej Mszy świętej w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w parafii pw. Najświętszego Serca…

CZYTAJ

I Komunie Święte w parafiach Kościoła Polskokatolickiego, cz. I

Okres Wielkanocny to w Kościele czas kiedy dzieci po raz pierwszy przystępują do Sakramentu Eucharystii. To ważne, rodzinne wydarzenie poprzedzają wielomiesięczne przygotowania katechetyczne. Dzieci po raz pierwszy przystępują także do Sakramentu Pokuty i Pojednania, jest to ważny etap w ich…

CZYTAJ