Data: 02/03/26

Rekolekcje wielkopostne duchownych diecezji warszawskiej

Rekolekcje wielkopostne duchownych diecezji warszawskiej

W przeddzień II Niedzieli Wielkiego Postu, w sobotę 28 lutego 2026 roku, duchowni diecezji warszawskiej Kościoła Polskokatolickiego zgromadzili się na dorocznych rekolekcjach wielkopostnych. Duchowni zgromadzili się na modlitwie w parafii katedralnej p.w. Świętego Ducha w Warszawie .
Rekolekcyjna liturgia rozpoczęła się od sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź świętą przeprowadził ks. Piotr Kowalczyk z parafii w Bydgoszczy. Centralnym punktem rekolekcji była uroczysta Msza Święta, podczas której homilię wygłosił ks. Leszek Kołodziejczyk z Bolesławia. W swoim słowie skierowanym do współbraci w kapłaństwie kaznodzieja zwrócił uwagę na istotę powołania kapłańskiego.
Rekolekcyjnej Eucharystii przewodniczył bp dr Andrzej Gontarek, Zwierzchnik Kościoła Polskokatolickiego Ordynariusz diecezji warszawskiej. W koncelebrze uczestniczyli ks.dziek. Andrzej Pastuszek z Lublina oraz ks. Artur Krzyczkowski z Olsztyna.
Po zakończonej liturgii duchowni udali się na wspólny posiłek. Był to czas rozmów, wymiany doświadczeń duszpasterskich oraz umacniania więzi. W atmosferze życzliwości i wzajemnego wsparcia kontynuowano refleksję nad wyzwaniami stojącymi przed Kościołem w dzisiejszej rzeczywistości.
Tegoroczne rekolekcje wielkopostne duchowieństwa diecezji warszawskiej stały się nie tylko czasem modlitwy i skupienia, ale również świadectwem odpowiedzialności za wspólnotę Kościoła. Wchodząc w II Wielkiego Postu, kapłani powrócili do swoich parafii umocnieni duchowo i gotowi do dalszej posługi w duchu pokuty, nadziei i paschalnej radości.

Zdjęcia: Arkadiusz Wójtowicz

czytaj

rownież

Wizyta JE bp. dr. Andrzeja Gontarka w Parafii p.w. św. Marii Magdaleny we Wrocławiu

W niedzielę po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Parafia p.w. św. Marii Magdaleny we Wrocławiu gościła JE bp. dr.  Andrzeja Gontarka Zwierzchnika Kościoła Polskokatolickiego w RP, Ordynariusza Diecezji Warszawskiej,…

CZYTAJ

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w parafii w Bażanówce

4 czerwca 2026 JE ks. bp Andrzej Gontarek, Zwierzchnik Kościoła Polskokatolickiego, Ordynariusz Diecezji Warszawskiej przewodniczył uroczystej Mszy świętej w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w parafii pw. Najświętszego Serca…

CZYTAJ

I Komunie Święte w parafiach Kościoła Polskokatolickiego, cz. I

Okres Wielkanocny to w Kościele czas kiedy dzieci po raz pierwszy przystępują do Sakramentu Eucharystii. To ważne, rodzinne wydarzenie poprzedzają wielomiesięczne przygotowania katechetyczne. Dzieci po raz pierwszy przystępują także do Sakramentu Pokuty i Pojednania, jest to ważny etap w ich…

CZYTAJ