Z życia naszych parafii

Święty Antoni z Białą Lilią

W niedzielę 10 czerwca 2018 r. odprawiona została w naszym kościele Msza Św. za wstawiennictwem Św. Antoniego z Padwy, w intencji wszystkich małych i dużych dzieci, za rodziców, nowożeńców, matki ciężarne, ojców i wszystkich parafian przybyłych bardzo licznie do kościoła w Strzyżewie.

Tradycyjnie już co roku uroczyście przeżywamy w rodzinie parafialnej wielką radość i wdzięczność Panu Bogu za dar życia i wspaniałych rodziców. Podczas Mszy Świętej Ksiądz Proboszcz poświęcił białe lilie - symbol czystości życia i pokładania bezgranicznej ufności w Opatrzność Bożą. Dzieci składały razem z rodzicami kwiaty przy figurze Świętego Antoniego, dziękując za opiekę i błogosławieństwo.
Strzyzew2018_06_10

Pod koniec uroczystości Ksiądz Proboszcz Julian Kopiński udzielił dzieciom i rodzicom, narzeczonym oraz młodym małżonkom błogosławieństwa Bożego.


Podczas całej uroczystości pięknie śpiewały dzieci i młodzież z naszej parafii, słynne już "Strzyżewskie Nutki" (pod opieką pani Anity Seteckiej i pani Magdaleny Zając). Dzieci zaprezentowały również piękną inscenizację.
Strzyzew2018_06_10