Z życia naszych parafii.

Uroczystość na cześć Patronki i Matki Królowej Ziemi Kotłowskiej

Kotlow2017_09_08 W dniu 8 września 2017 roku, w dzień patronalny Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przeżywaliśmy w Kotłowie niecodzienną uroczystość.
 Do tej niezwykłej i podniosłej uroczystości parafia Kotłowska, pod przewodnictwem swego Proboszcza Ks. Juliana Kopińskiego, przygotowywała się już od 23 czerwca ( zobacz przebieg uroczystości ), kiedy to obchodziliśmy Jubileusz 45 - lecia powstania naszej parafii.


Patronka i Pani z Kotłowskiego Wzgórza jest już od 45. lat Naszą Królową ale szczególnie Naszą Matką Nieustającej Pomocy.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Ks. Infułat Stanisław Bosy Administrator Diecezji Wrocławskiej, Ks. Proboszcz Piotr Mikołajczak (Katedra Wrocławska), delegacja Rady Parafialnej, delegacja Leśników z Nadleśnictwa Przedborów, Myśliwi z Koła nr 4 Wielowieś, rolnicy, dzieci, młodzież, sołtysi, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz licznie zebrani parafianie i goście oraz pielgrzymi z Wrocławia i innych miejsc.

Na początku Mszy Świętej gości powitał Ks. Proboszcz Julian Kopiński, kustosz Sanktuarium Matki Boskiej Kotłowskiej. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył Ks. Infułat Administrator Diecezji Wrocławskiej, który wygłosił Słowo Boże, podkreślając rolę Najświętszej Maryi Panny wżyciu Kościoła, Diecezji i Parafii. Wyraził też wielkie słowa uznania dla ciężkiej pracy rolników tutejszej parafii i okolicy.

Przypomnijmy, że obraz Matki Bożej w Kotłowie ukoronowany był 25 września 1978 r.

Po uroczystej ceremonii i Komuni św., do której przystąpiła liczna rzesza wiernych, nastąpiło poświęcenie ziaren zbóż, bowiem święto dzisiejsze nazywane jest także Świętem Matki Bożej Siewnej. Na zakończenie Mszy Świętej Proboszcz Parafii podziękował Ks. Infułatowi Administratorowi, Ks. Proboszczowi z Wrocławia, delegacji i wiernym za wspólną modlitwę i uczestnictwo w tej doniosłej uroczystości. Po Mszy Świętej odbyła się Procesja Eucharystyczna Dziękczynno - Błagalna w intencji 45-lecia powstania parafii.
Kotlow2017_09_08

Oddajemy w Twoją, Pani Królowo, opiekę cały nasz Święty Kościół, Jego zadanie i potrzeby. Weź w Swą opiekę naszych biskupów, kapłanów oraz lud wierny. Weź w Swą opiekę naszą parafię i bądź nam Orędowniczką, Pocieszycielką i Wspomożycielką. W Twoje Matczyne ręce oddajemy dzieci, młodzież, małżeństwa i rodziny, nasze domy, cały dobytek, nasze pola, lasy, łąki, pasieki i trud codzienny. Pani! Matko i Królowo nasza! Przyjmij nasze oddanie i złóż je przed Obliczem Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Amen.

Kotlow2017_09_08 Kotlow2017_09_08