Z życia naszych parafii

Uroczystość I Komunii Świętej w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bukownie


O godz. 10,30 proboszcz parafii, ks. inf. mgr Antoni Norman serdecznie powitał wszystkich przybyłych na tę podniosłą uroczystość, następnie poświęcił i pobłogosławił zgromadzonych. Podczas Mszy świętej najważniejsza chwila - przystąpienie dzieci do I Komunii Świętej - wywołała radość i wdzięczność na twarzach najmłodszych, a wzruszenie i łzy radości w oczach rodziców. Tę radość i wdzięczność w prostych i ciepłych słowach wyrazili wszyscy uczestnicy uroczystości - dzieci, rodzice i Ksiądz Proboszcz.
Uroczystość I Komunii św. była równocześnie zapowiedzią Uroczystości Jubileuszowych - 30-lecia erygowania parafii oraz 30 lat pasterzowania w parafii ks. inf. mgr. Antoniego Normana.
Uroczystości Jubileuszowe odbędą się 6 września 2014 r., w sobotę o godz. 11,oo.
Radość i wdzięczność wypełniała serca dzieci zgromadzonych 18 maja 2014 r. na placu kościelnym naszej parafii. Dwadzieścioro jeden dzieci (12 dziewczynek i 9 chłopców) ubranych w stroje pierwszokomunijne, otoczone przez swoich rodziców, rodziców chrzestnych, dziadków i babcie oraz zaproszonych gości - oczekiwało z utęsknieniem na rozpoczęcie uroczystości pierwszokomunijnej. Na twarzach malowała się radość, a po całym deszczowym tygodniu - zaświeciło słońce.


Bukowno2014_05_18


Poświęcenie obrazków „Pamiątka I Komunii św." oraz wspólne zdjęcie Ks. Proboszcza z dziećmi zakończyło tę wspaniałą uroczystość w parafii Bukowno.( Bartosz Norman )

Bukowno2014_05_18