Z życia Kościoła

Słoneczne wspomnienia z Bukowa Morskiego

 
Bukowo Morskie - Parafia Najświętszego Serca Jezusa

We wspaniałym miejscu, pomiędzy Koszalinem a Darłowem, znajduje się piękna miejscowość: Bukowo Morskie. To tułaj fascynuje turystów i wszystkich wypoczywających w Bukowie Morskim zabytkowa gotycka, pocysterska świątynia z XIII w., w której mieści się parafia Kościoła Polskokatolickiego.

Nie tylko sam kościół skupia uwagę zwiedzających. Parafialna plebania słynie bowiem z serdeczne ciepłej gościnności ks. proboszcza Dominika Gzieło i jego małżonki.

Z inicjatywy Administratora Diecezji Wrocławskiej ks. inf. Stanisława Bosego, dzięki wygospodarowanym funduszom, mogły w tym roku przyjechać na wakacyjny wypoczynek 32 osoby: dzieci i młodzież z parafii Diecezji Wrocławskiej.

Od 26 czerwca do 2 lipca 2005 r. przebywała tutaj grupa ministrantów wraz z księżmi-opiekunami: ks. Józefem Dekerem, ks. Julianem Kopińskim oraz ks. Dominikiem Gzieło (miejscowy duszpasterz) na wspólnym wypoczynku. Młodzież i dzieci ze Szczecina, Świdnicy, Lubawki, Kotłowa, Ostrowa Wlkp., Strzyżewa, Boguszowa Gorce i Leszna oraz z Bukowa Morskiego codziennie spędzali czas nad morskim brzegiem i zwiedzali okolice. Codziennie też sprawowana była przez kapłanów-opiekunów grupy - Eucharystia. Każdego dnia dzieci i młodzież korzystali ze wspaniałych atrakcji przygotowanych przez ks. Dominika i księży-opiekunów, takich jak: piesze wycieczki, mecze, dyskoteki, smaczne posiłki itd.

Na zakończenie wakacyjnego pobytu do Bukowa Morskiego przybył ks. inf. Stanisław Bosy - Administrator Diecezji Wrocławskiej, aby podziękować Bogu we Mszy św. (koncelebrowanej przez wszystkich kapłanów) za udany wypoczynek dzieci i młodzieży, a także za gościnność okazaną przez ks. proboszcza Dominika Gzieło. Dziękowano też personelowi kuchni za wyśmienite posiłki.

Po Mszy Św., w atmosferze radości wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie przy ognisku i smacznej grillowej kolacji. Podopieczni, czyli dzieci i młodzież, podziękowali ks. inf. Stanisławowi Bosemu za umożliwienie tygodniowego wypoczynku w tak przepięknej okolicy. Smutno było wyjeżdżać z Bukowa Morskiego, ale mamy nadzieję, że w przyszłym roku — jak zapewnił ks. inf. Stanisław Bosy, Administrator Diecezji Wrocławskiej — ponownie się spotkamy, tylko na dłużej i w jeszcze liczniejszej grupie dzieci i młodzieży naszego Kościoła z Diecezji Wrocławskiej.

BukowoMorskie2005_06_26 Wszystkim Organizatorom: Bóg zapłać! BukowoMorskie2005_06_26

Ks. J.K.