Z życia naszych parafii 

 

Wspomnienia z wakacji 

 

   Styczeń — środek zimy — to najlepszy czas na wspomnienia letnich wakacji, zwłaszcza wtedy, gdy wypoczynek był udany. 

Taki wypoczynek zorganizował w dniach 8-17 lipca 2002 r. ks. Andrzej Pastuszek z parafii pw. św. Wawrzyńca w Turowcu. Grupa dzieci i młodzieży z tej parafii przebywała w miejscowości Urle k. Warszawy. Ks. Andrzeja wspomagali duszpasterską radą i pomocą ks. dziekan Henryk Dąbrowski oraz ks. diakon Paweł Walczyński.


Grupa przed Katedrą
na ul. Szwoleżerów 4

Organizatorzy przygotowali dla swych podopiecznych bogaty program, a więc: wspólne śpiewy i muzykowanie, zabawy sportowe i wycieczkę do Warszawy, połączoną z jej zwiedzaniem. Pogoda dopisywała przez cały czas. Dla turowieckich dzieci były to przepiękne dni. Szkoda tylko, że minęły tak szybko. 
Kończąc to krótkie — jak zimowy dzień — wspomnienie o słonecznych wakacjach — należy jeszcze podkreślić kulinarne talenty pani Lidii Walczyńskiej (mama ks. diak. Pawła). Jej umiejętności w tym zakresie docenić mogli wszyscy uczestnicy obozu, spożywając bardzo smaczne potrawy, które pani Lidia przygotowała. Pani Lidii pomocą w kuchni służyły panie: Katarzyna Dąbrowska i Beata Wójtowicz.

Pamiętamy też o naszych drogich Sponsorach, za których została odprawiona specjalna Msza św. w Urlach. Dzięki ich hojności można było zorganizować ten wspaniały letni obóz.


Szczególne podziękowania należą się Ks. Bp. prof. dr hab. Wiktorowi Wysoczańskiemu za udostępnienie domku letniskowego w Urlach i modlitewne wsparcie. 

 

 

Uczestnik

Wspólne pamiątkowe zdjęcie
przed domkiem letniskowym w Urlach