Z życia Kościoła

Uroczystości jubileuszowe z okazji 2000-lecia chrześcijaństwa

Szprotawa2000_05_03

Kościół w Szprotawie jest obiektem zabytkowym
Z Czytelnikami miesięcznika „Rodzina" pragnę podzielić się wrażeniami i przeżyciami, jakich dostarczyły uroczystości jubileuszowe z okazji 2000-lecia chrześcijaństwa, które odbyły się w Szprotawie w kościele parafialnym pw. Zbawiciela Świata.
Szprotawa2000_05_03

Bp Wiesław Skołucki
udziela Sakramentu Bierzmowania

Gospodarzem i głównym organizatorem tych wspaniałych uroczystości był ks. Ryszard Szykuła, proboszcz tutejszej parafii, który od 20 lat duszpasterzuje w Szprotawie.

W uroczystej Sumie Jubileuszowej udział wzięli: ks. bp Wiesław Skołucki z Wrocławia, ks. inf. Stanisław Bosy ze Szczecina i księża z okolicznych parafii: ks. dziekan Wacław Gwoździewski i ks. prob. Józef Deker.

Uroczystości towarzyszyła wspaniała pogoda oraz przepiękny wystrój kościoła i chór połączony z muzykującą młodzieżą ze szkoły muzycznej. Kazanie wygłosił ks. Biskup Ordynariusz, który również udzielił Sakramentu Bierzmowania 22 osobom.

Kościół w Szprotawie jest obiektem zabytkowym, poddany gruntowej konserwacji wewnątrz oraz pracom zewnątrz, który w scenerii zielonych świerków wspaniale się prezentuje.

Pragnę na chwilę powrócić do Gospodarza tej parafii, obchodzącego swoje 20-lecie pracy w Szprotawie, który wyrazy uznania i serdeczności otrzymał od władz miasta, samorządu gminy i miasta oraz od Rady Parafialnej ze Szprotawy i Małomic, na co w pełni Ksiądz Proboszcz zasłużył. Szczecińska parafia przekazała srebrny ornat, by dobrze służył tej parafii.

Dzięki uprzejmości Gospodarza zwiedziłem drugi kościół parafialny w Małomicach, ładnie położony, w scenerii zieleni, z estetycznie wystrzyżoną trawą i ze smakiem posadzonymi kwiatami.

Za wielką gościnność i serce, okazane szczecińskiej delegacji życzymy Drogiemu Księdzu Ryszardowi dobrego zdrowia, radości oraz dalszych sukcesów w pracy duszpasterskiej, bowiem jest proboszczem dwóch świątyń (w Szprotawie i w Małomicach). Na trudy duszpasterskiego posługiwania życzymy „Szczęść Boże".

Ks. Stanisław Bosy