Z życia naszych parafii

"Niesiemy plon - Bogu niech będą dzięki"

Dożynki parafialne w Kotłowie - 1998 r.

Kotlow1998_08_30

Delegacja z wieńcem
Kotlow1998_08_30

Tegoroczne wieńce to prawdziwe dzieła sztuki,
np. konturowa mapa Polski z podziałem na nowe regiony - każdy z nich zaznaczony innym ziarnem
Kotlow1998_08_30

Plon niesiemy - Bogu niech będą dzięki !

Gospodarze z chlebem
Kotlow1998_08_30
Kotlow1998_08_30

Przed błogosławieństwem chleba z
tegorocznych zbiorów
Kotlow1998_08_30

Do świątyni kotłowskiej przybyło 14 delegacji rolniczych z wykonanymi przez siebie wieńcami

Utartym zwyczajem, w parafii polskokatolickiej w Kotłowie w ostatnią niedzielę sierpnia, odbywają się dożynki parafialne. W tym roku ostatnia niedziela przypadła na 30 dzień sierpnia. Do odświętnie ubranej świątyni przybyło — dorożkami lub udekorowanymi traktorami — czternaście delegacji rolników z wykonanymi przez siebie wieńcami. Przejazd odbył się trasą Biskupice Zabaryczne — Kotłów. Gospodarzem dożynek była dzielnica Biskupic, Paza.
Delegacje powitał, pobłogosławił chleb z tegorocznych zbiorów i poświęcił wieńce proboszcz parafii, ks. biskup Zygmunt Koralewski, który następnie celebrował uroczystą Mszę św. dziękczynną za błogosławieństwo Boże w czasie tegorocznych zbiorów. Słowo Boże wygłosił Ks. mgr A. Strzelczyk, a całą uroczystość uświetnił chór kotłowski oraz orkiestra pod batutą pana A. Orłowskiego.
Przybywano odświętnie udekorowanymi traktorami...

Kotlow1998_08_30

... oraz równie malowniczymi dorożkami

Kotlow1998_08_30
Na zakończenie uroczystości Ksiądz Biskup podziękował rolnikom za poniesiony trud i przygotowanie wspaniałych wieńców dożynkowych. Wspomniał, że Bóg w tym roku był łaskawszy niż w roku poprzednim i przypomniał, że poprzedniego lata o tej porze zboże było jeszcze na polu.
Uroczystość zakończyło gromkie „Ciebie Boga wysławiamy" oraz oddanie się Bogu w opiekę. Wieńce złożono u stóp Matki Bożej Kotłowskiej, pośredniczki łask i patronki parafii. Będą się one tam znajdować aż do Adwentu.

Zapraszamy do Kotłowa
abyście i Wy mogli podziwiać te owoce ziemi i pracy rąk ludzkich.


Wszystkim rolnikom: „Szczęść Boże"!