Z życia Kościoła

Witajcie w Starym Kraju - w Polsce

Warszawa1998_08_16
W 90 rocznicę powołania do istnienia i działalności Polskiej Narodowej „Spójni" w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, Pierwszy Biskup Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego Jan Swantek i pan Edmund Kotula — prezes „Spójni" zorganizowali w dniach 15 - 25 sierpnia 1998 r. wycieczkę do Polski.

Bp Wiktor Wysoczański, Zwierzchnik Kościoła Polskokatolickiego,
wraz z bpem Janen Swantkiem - Pierwszym Biskupem PNKK w USA i Kanadzie - po powitaniu, na lotnisku
W niedzielę 16 sierpnia 1998 r., o godz. 9 rano na lotnisku Okęcie w Warszawie wylądował samolot PLL LOT, na pokładzie którego znajdowała się 56-osobowa grupa naszych Rodaków zza Oceanu. Miłych gości z Ziemi Waszyngtona oczekiwali już przedstawiciele Kościoła Polskokatolickiego — bp prof. dr hab. Wiktor Wysoczański, zwierzchnik Kościoła i ks. inf. Ryszard Dąbrowski, kanclerz Kurii Biskupiej oraz p. Alicja Konczalska — dyrektor Biura Społecznego Towarzystwa Polskich Katolików i mgr Mieczysław Suska — prezes Zarządu Spółki Zakładów Przemysłowo-usługowych „POLKAT".
Pierwszemu Biskupowi PNKK, ks. Janowi Swantkowi, Księdzu Seniorowi Marcelemu Pytlarzowi i panu Prezesowi Edmundowi Kotuli wręczono przy powitaniu bukiety pięknych róż.
Przybyli Goście zatrzymali się w Warszawie w hotelu, nazwanym na cześć króla polskiego, zwycięzcy spod Wiednia — Sobieskim. Następnego dnia wyruszyli na południe Polski z wycieczką, odwiedzając po drodze parafie polskokatolickie: w Częstochowie, Żarkach-Moczydle, Krakowie, a po powrocie — w Warszawie.
17 sierpnia:
Żarki-Moczydło
23 sierpnia:
Katedra warszawska
23 sierpnia:
Warszawa-Konstancin
24 sierpnia:  Warszawa 25 sierpnia: Warszawa