Z życia naszych parafii

Zgromadzenie Modlitewne z okazji jubileuszu w ośrodku duszpasterskim w Brzegu

Ośrodek Duszpasterski w Brzegu wchodzi w skład Dekanatu Centralnego Diecezji Wrocławskiej. Duszpasterzuje w nim ks. proboszcz Wincenty Szewczyk.
W sobotę, 16 sierpnia 1997 roku, ks. Wincenty Szewczyk obchodził Srebrny Jubileusz Święceń Kapłańskich. Z tej okazji w Kaplicy Cmentarza Komunalnego — przytulna i estetycznie urządzona kaplica w mieszkaniu prywatnym ks. W. Szewczyka jest bowiem bardzo mała — odprawiona została uroczysta Msza św. celebrowana przez ks. bpa Wiesława Skołuckiego, ordynariusza Diecezji Wrocławskiej. W uroczystości udział wzięli: ks. proboszcz mgr Marian Kosiński z Dusznik, ks. Stanisław Kilnar z parafii katedralnej we Wrocławiu, delegacje z kilku okolicznych parafii, wierni z Brzegu, znajomi i przyjaciele Księdza Jubilata.
Ks. Bp Wiesław Skołucki, dziękując Księdzu Jubilatowi za trud posługi duszpasterskiej i życząc dalszych efektów w pracy duszpasterskiej, nadmienił również, że Polski Narodowy Kościół Katolicki w USA i Kanadzie obchodzi w bieżącym roku  SETNĄ  ROCZNICĘ swego istnienia — a Ksiądz Jubilat ćwierć wieku posługiwania w tymże Kościele.
Po Mszy Św., ks. bp Wiesław Skołucki poświęcił grobowiec — zmarłej przed dwoma laty śp. Wiktorii Szewczyk, matki Księdza Jubilata, a jednocześnie długoletniej wyznawczyni naszego Kościoła Narodowego z okresu międzywojennego i powojennego.
Uroczystość jubileuszowa zakończona została wspólną agapą w sali Osiedlowego Ośrodka Kultury.

ks. Tadeusz Piątek
Brzeg1997_08_16