Z życia naszych parafii

Parafia pw. Świętej Rodziny w Łodzi

Rok kościelny zbliża się ku końcowi. Oto Uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny i Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Czas zatem do zastanowienia się nie tylko nad swoim życiem, które zostanie osądzone przez samego Boga, a więc najsprawiedliwszego Sędziego, ale też czas do zastanowienia się nad życiem parafii, których duszpasterze zostaną osądzeni według ich pracy dla dobra swych parafian. Wszyscy zatem będziemy sądzeni przez Boga według naszych uczynków i wtedy całe nasze życie zobaczymy, jakby na nakręconym filmie. Takim osądem pracy naszego proboszcza Ks. Stanisława Muchewicza niech będą załączone fotografie, do niniejszego reportażu z życia naszej parafii pw. Św. Rodziny.

Ks. proboszcz Stanisław Muchewicz
- obchodził niedawno 40 rocznicę święceń kapłańskich

W dniu 14 lipca (poniedziałek) 1997 r. nasz Ksiądz proboszcz Stanisław Muchewicz obchodził czterdziestą rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich z rąk Jego Ekscelencji Biskupa Antoniego Pawłowskiego, Ordynariusza Diecezji Włocławskiej. Parafianka, pani Jacolik Stanisława w imieniu Parafian wręczyła Księdzu Jubilatowi po Mszy św. wiązankę z 40 róż.
ks. Muchewicz Stanisław


Ważnym wżyciu parafii są rekolekcje, zwłaszcza wielkopostne odbywające się przed spowiedzią wielkanocną. W tym roku rekolekcje te prowadził Ksiądz Andrzej Nadskakulski, proboszcz parafii pw. Świętego Ducha w Tomaszowie Mazowieckim, w dniach 13-16 marca.
Pamiątkowe zdjęcie z okazji 25-lecia małżeństwa
państwa Józefy i Andrzeja Wiktorowskich

Tego roku w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w czasie sumy odbyła się niezwykła uroczystość, 25-lecia ślubu małżeńskiego państwa Józefy i Andrzeja Wiktorowskich. Podobnych jubileuszy w ostatnich latach było kilka w życiu naszej parafii.
Lodz1997_04_27
W miesiącu maju codziennie są odprawiane nabożeństwa ku czci Matki Boskiej. W miesiącu czerwcu zaś nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa. W październiku również codziennie nabożeństwa różańcowe.

Czymś nowym w tym roku w naszej świątyni na uroczystość Bożego Ciała, było ułożenie pięknego dywanu z żywych kwiatów przed głównym ołtarzem przez naszą parafiankę panią Marię Piątek z Poddębic, odległych o 35 km od Łodzi. Pani Maria Piątek wykonała dla naszej parafii insygnia Męki Pańskiej układane przy grobie Pańskim, dwóch rycerzy, a obecnie pracuje nad stajenką betlejemską.

Lodz1997_05_29 Lodz1997_05_29

W uroczystość Bożego Ciała przypadającą w tym roku 29 maja odbyła się po Mszy świętej procesja do czterech ołtarzy, z których pierwszy przedstawiał kielich z hostią, drugi kielich z winogronami i chlebem, trzeci krzyż z kielichem i pateną, czwarty monstrancję.
W dniach 3 i 4 czerwca 1997 r. była w naszej parafii (nie po raz pierwszy) siostra Urszula Dąbrowska z Kanady, z Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, która cieszy się charyzmatem uzdrawiania chorych. Dużo jest ludzi chorych w naszym mieście, a zaświadczyła o tym duża ich frekwencja w czasie mityngów.
Lodz1997_06_03
W dniu 7 września nasi parafianie, państwo Janina i Bronisław Milczarkowie obchodzili Złoty Jubileusz swego małżeństwa. Pan Bóg obdarzył ich trojgiem dzieci i siedmioma wnukami. Była to wielka radość nie tylko Jubilatów i ich dzieci oraz wnucząt, ale całej naszej wspólnoty parafialnej, gdyż takich jubileuszy jest mało w naszych czasach, z powodu przedwczesnej śmierci jednego ze współmałżonków, albo z powodu plagi rozwodów. W kazaniu ksiądz proboszcz podkreślił, że tego rodzaju małżeństwa zostały na samym początku zbudowane na dobrym, trwałym fundamencie, na wierze w Jezusa Chrystusa i dlatego przetrwały. Lodz1997_09_07
W parafii zostało ochrzczonych troje dzieci, z nadzieją, że pozostaną przy Kościele i będą uczestniczyły w jego życiu sakramentalnym.

Lodz1997_TeligaSzymon Lodz1997_MadejDamian
Chrzest św. Szymona Rafała i Kacpra Teligi Po chrzcie św. Damiana Madeja

W dniu 8 września grupa naszych parafian udała się autokarem do Kotłowa by tam brać udział w uroczystości z okazji 25 rocznicy powstania tej parafii oraz obchodów 100-ej rocznicy zorganizowania Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego w USA.    zobacz   więcej...A. Muchewicz