Z życia Kościoła

Majowe uroczystości w Zielonej Górze

ZielonaGora1997_05_03 Dwie miejscowości: Żagań i Zielona Góra to parafie, w których duszpasterzuje ks. mgr Stanisław Stawowczyk. W pierwszej z nich od wielu już lat, w drugiej — w Zielonej Górze — od pierwszej niedzieli adwentu 1995 roku. Obie parafie oddalone są od siebie o 50 km. Jednak nie stanowi to problemu, ponieważ w każdej z nich prowadzone jest systematyczne duszpasterstwo. Niełatwe to zadanie dla księdza, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Tym bardziej, że od początku przejęcia drugiej parafii, ksiądz proboszcz odprawia w niej Msze św. i inne nabożeństwa również w tygodniu. Miesiąc maj szczególnie bogaty był w uroczystości, jakie miały miejsce w obu parafiach.


Kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski

3 maja 1997 r., w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, odbyła się doroczna patronalna uroczystość. W tej maryjnej parafii, na prośbę ks. proboszcza i wspólnoty parafialnej, ks. biskup ordynariusz wrocławski Wiesław Skołucki nadał wezwanie Matki Bożej Królowej Polski. Już po raz drugi, zielonogórska społeczność świętowała swoje patronalne Święto. Jak zwykle przy tej okazji, ks. proboszcz Stanisław Stawowczyk zaprosił wszystkich kapłanów z dekanatu zachodniego. W odświętnie przystrojonej świątyni, odprawiona została uroczysta Msza św. koncelebrowana. Po Mszy św. odprawiono nabożeństwo majowe, dziękując Matce Bożej Królowej Polski i Jej Synowi za otrzymane łaski.

Przekazanie parafii w Zielonej Górze przez ks. bpa Wiesława Skołuckiego nowemu proboszczowi ks. mgr. Stanisławowi Stawowczykowi

Wierni podczas uroczystości
ZielonaGora1997_05_03 ZielonaGora1997_05_03

ks. S.T.