Z życia Kościoła

Rekolekcje wielkopostne w katedrze pw. św. Marii Magdaleny we Wrocławiu

Wroclaw1997_03_30

Niedziela Palmowa we wrocławskiej katedrze.
Bp Wiesław Skołucki
głosi Słowo Boże
Rekolekcje wielkopostne — czyli okres przygotowania i odnowienia duchowego na święta wielkanocne — rozpoczęły się w uroczystość św. Józefa i zakończyły w Niedzielę Palmową. W tym roku natura stworzyła zimową scenerię, gdzie kwitnące forsycje zostały przysypane grubą powłoką śniegu.
Rekolekcje przeprowadził kapłan pomocniczy naszej katedry — ks. Leszek Pietrzak. Codziennie o godz. 18 wierni gromadzili się na nabożeństwach eucharystycznych połączonych z naukami rekolekcyjnymi i nabożeństwami pasyjnymi. Każdy miał okazję przystąpienia do spowiedzi św. indywidualnej.
Zakończenie rekolekcji odbyło się w Niedzielę Palmową, podczas której przeprowadzono czterokrotnie spowiedź ogólną: o godz. 8.50, 10.40, 12.30 i 17.50.
W czasie głównej Mszy św. o godz. 11 odprawianej w nowych, czerwonych ornatach, ufundowanych przez parafię, dokonano poświęcenia palm.
Największą jednak radością dla duszpasterzy katedry było bardzo liczne uczestnictwo w nabożeństwach i przystępowanie do Komunii św. W tym dniu rozdano trzy puszki komunikantów. Rozdzielanie Komunii św. znacznie przedłużyło czas trwania nabożeństwa, dla wielu ludzi zabrakło miejsc siedzących w katedrze. Liturgiczna oprawa nabożeństwa, piękne wnętrze i trafiające do serc Słowo Boże sprawiły, że wielu ludzi zostało przygotowanych do zaśpiewania Bogu radosnego  ALLELUJA.
Wroclaw1997_03_30 Wroclaw1997_03_30