Z życia naszych parafii

Radosny czerwcowy dzień w parafii pw. Św. Św. Apostołów Piotra i Pawła

Szczecin1996_06_02 Pragniemy podzielić się  z Wami przeżytą w czerwcu radosną uroczystością, jaką była Pierwsza Komunia św. dzieci parafii szczecińskiej pw. Św.Św. Ap. Piotra i Pawła. Dzieci naszej parafii uczęszczają na katechezę do punktu katechetycznego. Systematycznie, w każdą niedzielę, gromadzi on najmłodszych naszych parafian w celu zgłębiania wiedzy o Bogu i Kościele.
W I niedzielę po Zesłaniu Ducha Św. w starym zabytkowym kościele, zgromadziła się licznie cała parafia wraz z dziatwą Pierwszokomunijną. Uroczystą Sumę celebrował proboszcz parafii, ks. infułat Stanisław Bosy, dziekan dekanatu północnego, który w ciepłych słowach powitał zgromadzonych, szczególnie gości przybyłych z Niemiec i Stanów Zjednoczonych.
Podczas Sumy śpiewał chór parafialny pod batutą pana organisty Jerzego Przybysza.
Szczecin1996_06_02
Szczecin1996_06_02 02. 06 1996 r.

Szczecin
Święcenie pamiątek Pierwszej Komunii Św.: różańcy, medalików, książeczek oraz skromnych upominków od Proboszcza parafii oraz wspólna pamiątkowa fotografia — zakończyło pierwszą część uroczystości pierwszokomunijnej.
Dzieci szczecińskiej parafii biorą udział wraz z rodzicami i chrzestnymi w „Białym Tygodniu" codziennie.
Przez ten tydzień uczestniczą także we Mszy św. przyjmując Komunię św. i słuchając krótkich kazań, poświęconych Eucharystii.
Szczecin1996_06_02