Z życia Kościoła

Ekumeniczne spotkanie młodzieży polskokatolickiej i ewangelickiej

Warszawa1988_08_15-28 W dniach od 15 do 28 sierpnia 1988 r. na zaproszenie Pierwszego Biskupa Tadeusza R. Majewskiego oraz Kół Młodzieżowych parafii warszawskiej (Modlińska) i strzyżowickiej, przebywała w naszym kraju grupa młodzieży z Kościołów ewangelickich NRD i Wielkiej Brytanii. Wizyta ta była efektem długiej już współpracy Kół Młodzieżowych Kościoła Polskokatolickiego z organizacjami młodzieży ewangelickiej.
Goście z Wielkiej Brytanii rozmawiają z ordynatorem szpitala w Będzinie

Zaproszeni goście wzięli udział w letnim obozie młodzieży polskokatolickiej w Strzyżowicach, wzbogacając tym samym program obozu o akcent ekumeniczny. W towarzystwie młodzieżowych liderów z Warszawy, młodzież z NRD i Wielkiej Brytanii odwiedziła nasze parafie w Krzykawie, Bukownie, Bolesławiu, Krakowie, Częstochowie i Gdańsku i Warszawie, zwiedzając przy tym zabytki naszych miast.

Podczas swojego kilkudniowego pobytu w Warszawie goście wzięli udział we Mszy św. Koncelebrowanej przez Pierwszego Biskupa Tadeusza R. Majewskiego. Młodzież ewangelicka zapoznała się także z historią i współczesnością naszego Kościoła, a w szczególności żywo  zainteresowana była pracą młodzieżową w Kościele Polskokatolickim.

Na wspólnym spotkaniu w Kole Młodzieżowym stołecznej parafii przy ul. Modlińskiej młodzież ewangelicka i polskokatolicka wyraziła wolę umacniania wzajemnych kontaktów. Młodzież Polskokatolicka otrzymała zaproszenie do rewizyty u swoich przyjaciół w NRD.

diak. Tomasz Rybka