Z życia naszych parafii. Warszawa

Święto patronalne w parafii pw. Dobrego Pasterza

 

Warszawa1988_05_01
Przewodniczy Arcybp Marinus Kok


Warszawa1988_05_01
W czasie Mszy św. arcybp M. Kok
udzielił święcenia diakonatu
dr. Henrykowi Husakowi z Czechosłowacji
W niedzielę 1 maja 1988 r. w parafii pw. Dobrego Pasterza przy ul. Modlińskiej 205 w Warszawie obchodzono święto patronalne parafii. Uroczystość obchodzono jest corocznie w pierwszą niedzielę maja. W tym roku uroczystość obchodzona była w większym splendorze, bo z udziałem biskupów i gości zagranicznych, którzy pozostali po zakończeniu Międzynardowego Sympozjum z okazji 100-lecia Unii Utrechckiej.


Uroczystej sumie o godz. 11.oo  przewodniczył em. arcybiskup Utrechtu Marinus Kok z Holadii. Współkoncelebransami byli Pierwszy Biskup Tadeusz R. Majewski i Biskup Nikolaus Hummel z Austrii. W czasie Mszy św. arcybiskup M. Kok udzielił święceń diakonatu dr. Henrykowi Husakowi z Czechosłowacji. Wielkanocne pieśni wiernych uczestniczących we Maszy św. przeplatane były śpiewem chóru parafii katedralnej pod dyrekcją ks. dr. Tomasza Wójtowicza.


Po Mszy św. w przykościelnym, sosnowym parku, corocznym zwyczajem, proboszcz parafii ks. Jerzy Rybka przygotował tzw. "majówkę" dla gości i wszystkich parafian. W wypieku smacznych ciast i przygotowaniu kanapek i innych pokarmów pomagali parafianie. Podczas majówki pieśni religijne i okolicznościowe wykonywał młodzieżowy chór parafii pw. Dobrego Pasterza. Uroczystość parafialna, przy pięknej słonecznej pogodzie, upłynęła w nastroju modlitewnym i radosnym, braterskim spotkaniu duchowieństwa z młodzieżą i wiernymi.