Unia Utrechcka


logoUniUtrechckiej Apel o pokój
 

Siostry i Bracia!


Wraz z wieloma Kościołami i chrześcijanami na Ukrainie, w Europie i na świecie, biskupi Unii Utrechckiej wyrażają zaniepokojenie obecną sytuacją na Ukrainie. Wielu z nas z niecierpliwością wypatruje, jak rozwinie się sytuacja. Wobec narodu ukraińskiego wyrażamy szczerą nadzieję, że w regionie poszukiwane będą drogi prowadzące do pokoju i bezpieczeństwa oraz że oszczędzone mu będą cierpienia wojenne.

Dlatego wspólnie ze Światową Radą Kościołów, Konferencją Kościołów Europejskich i naszymi krajowymi radami kościelnymi apelujemy do rządów naszych krajów, a także do społeczności międzynarodowej, w tym Unii Europejskiej, o wspólną pracę na drogach stabilności i pojednania dla Ukrainy i jej regionu. Wzywamy społeczność międzynarodową do uczynienia wszystkiego, co w jej mocy, aby znaleźć dyplomatyczne rozwiązanie, a tym samym przyczynić się do deeskalacji konfliktu oraz do pojednania między wszystkimi zaangażowanymi stronami.

Prosimy wszystkie nasze parafie o modlitwę w nadchodzących tygodniach podczas celebracji eucharystycznych, a także o osobistą modlitwę - o pokój, bezpieczeństwo i pomyślność wszystkich ludzi na Ukrainie oraz o mądrość Bożą dla tych, którzy decydują o losie narodów.

 

W imieniu Biskupów Unii Utrechckiej

+ Barend Theodoor Wallet
Arcybiskup Utrechtu